16 kwietnia 2024

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Zanim kupimy oczyszczać powietrza, to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka niezmiernie ważnych parametrów. Możemy także obejrzeć oczyszczający test powietrza w sieci. Jeśli chodzi o oczyszczacz powietrza Vestfrost to parametrem najistotniejszym jest jego wydajność. Koniecznie musimy sprawdzić, na ile czasu wystarczy nam jeden filtr oraz także jak często trzeba je wymieniać. Od tego będzie zależeć sam koszt użytkowania produktu.

Zwróćmy uwagę także na to, do jakiej wielkości pomieszczenia jest przeznaczony oczyszczacz powietrza Vestfrost. Ta wartość powinna być podana w sześciennych metrach. Jeśli mamy dom czy też duże mieszkanie, to będziemy prawdopodobnie potrzebować przynajmniej dwóch oczyszczaczy. Producenci podają często także współczynnik CADR, który opisuj, ile powietrza urządzenie jest w stanie przefiltrować w ciągu jednej godziny. Najlepiej, aby w tym czasie oczyszczał w tym czasie jedno pomieszczenie trzy czy też cztery razy.

Dobry oczyszczać powietrza wyposażony powinien być w kilka trybów działania. Tryb intensywny przyda się na przykład w sytuacji, gdy ktoś w mieszkaniu zapali papierosa. Z kolei nocny tryb wyróżnia się szczególnie działaniem cichym, tak aby urządzenie pracowało nocą, jednocześnie przy tym nie generując hałasu.

Urządzenie powinno mieć również czujnik, który stale będzie mierzył poziom zanieczyszczenia powietrza w mieszkaniu. Na wyświetlaczu elektronicznym możemy obserwować, jak się zmienia stan powietrza w domu – kiedy jest czyste, a kiedy zanieczyszczone najbardziej. Wiele oczyszczaczy pracuje w automatycznym trybie, przerzucając się na intensywne bardziej działanie, gdy poziom zanieczyszczenia powietrza wzrośnie w pomieszczeniu.