16 kwietnia 2024

Leczenie kanałowe zębów

Czym jest leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, czyli endodontyczne, jest leczeniem ostatecznego ratunku w przypadku uszkodzenia miazgi, czyli tkanki wypełniającej jamę ustną, spowodowanego nieodwracalnym jej zapaleniem, któremu towarzyszy silny i przeszywający ból. Przyczyną takiego zapalenia jest najczęściej  próchnica, wielokrotnie wykonywane i powtarzane zabiegi na jednym zębie, a także pęknięcie lub złamanie zęba. Leczenie kanałowe wymaga wizyty u stomatologa specjalisty, stąd warto pamiętać o ofercie leczenie kanałowe Kraków.

Jak wygląda leczenie kanałowe zęba

Leczenie kanałowe polega w pierwszej kolejności na usunięciu miazgi z kanałów korzeniowych oraz ich późniejszej dezynfekcji poprzez płukanie stomatologicznym roztworem podchlorynu sodu. Następnie kanały te są szczelnie wypełnianie odpowiednimi materiałami, które jednocześnie mają zapobiegać ewentualnemu rozwojowi bakterii. Po tych czynnościach szczelnie zabezpiecza się samą koronę zęba zamykając ją plombą lub używając specjalnej korony porcelanowej. Po tak przeprowadzonym leczeniu i po całkowitym odbudowaniu się jego korony, ząb może być wykorzystywany oraz myty w takim samym stopniu jak pozostałe, zdrowe zęby.

Potencjalne powikłania

Po leczeniu kanałowym mogą pojawić się różnego rodzaju dolegliwości, takie jak ból, uczucie podrażnienia oraz nadwrażliwość. Wszystkie  te niekomfortowe uczucia i dolegliwości po leczeniu, powinny ustąpić w ciągu dwóch tygodni od zakończenia jego zakończenia. Jeżeli tak się nie stanie, wszystkie niepokojące, nasilające się i przedłużające dolegliwości, należy  bezzwłocznie konsultować z lekarzem stomatologiem, który przeprowadzał leczenie.

Leczenie kanałowe Kraków to miejsce gdzie dokonać można leczenia na wysokim poziomie, dzięki wykwalifikowanym specjalistom. Leczenie zębów wymaga w końcu niezwykłej dbałości o pacjetna i jak najlepszych jego efektów, dzięki którym pacjent będzie mógł bez obaw, w pełni zdrowy,  powrócić do normalnego i codziennego funkcjonowani, bez bólu i nieprzyjemnych dolegliwości.