25 czerwca 2024

Jak wybrać odpowiedni sejf?

Sejfy to zamykane skrzynie, w których możemy przechowywać wartościowe dla nas przedmioty, które w razie niespodziewanych okoliczności nie ulegną zniszczeniu lub nie trafią w niepowołane ręce. Jest to świetny sposób dla wszystkich ceniących sobie bezpieczeństwo i wygodę. Jak wybrać odpowiedni sejf?

Klasa bezpieczeństwa

W zależności od wartości przechowywanych przedmiotów poziom zabezpieczeń sejfu powinien być jak najwyższy. Na rynku znajdziemy sejfy nawet za 100zł, lecz w razie włamania są one łatwe do otworzenia przez złodziei. Wysoka klasa bezpieczeństwa gwarantuje także większą kwotę, o jaką możemy ubiegać się z ubezpieczalni. Nie warto w tym wypadku oszczędzać i wybrać produkt zapewniający odpowiednią jakość zabezpieczeń.

Ognioodporność

Pożar to żywioł, którego czasem nie można zatrzymać. Dlatego jeśli chcemy uchronić nasze kosztowności, ważne dokumenty i pieniądze przez spaleniem, warto wyposażyć się w sejf, który jest ognioodporny. Zazwyczaj standardowe sejfy nie posiadają tej właściwości i działanie ognia może doszczętnie zniszczyć przechowywane w nim rzeczy.

Zamek

Możemy wybierać między zamkiem kluczowym, elektronicznym i szyfrowym.

By dokładnie zabezpieczyć nasz sejf, warto wybrać jednocześnie dwa rodzaje zamknięć. W przypadku wybrania sejfu wyłącznie z zamkiem kluczowym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że łatwo będzie można go sforsować i dostać się do wnętrza. Najbardziej polecane i popularne są sejfy z mechanicznym zamkiem szyfrowym, gdzie ustalamy kod i nie musimy pilnować klucza.