19 maja 2024

Jakie bagażniki samochodowe są godne polecenia?

Gdy stoimy przed wyborem idealnego dla siebie bagażnika samochodowego na rowery, to mamy wątpliwości czy lepiej będzie postawić na bagażnik rowerowy na hak czy też lepiej wybrać bagażnik rowerowy na dach. Oba te rozwiązania mają pewne zalety oraz wady. Bagażniki samochodowe montowane na haku wyróżniają się sporę ekonomicznością. Platformy się chowają z tyłu pojazdu. W związku z tym jesteśmy w stanie utrzymać spalanie na niskim możliwie poziomie. Nie musimy się także martwić o to,że nie zmieścimy się na parkingu podziemnym czy też w swoim garażu. Zaletą bagażników samochodowych dachowych jest także ich wygoda. Nie ograniczają nam w żadnym wypadku dostępu do bagażnika. Modele te się prezentują naprawdę stylowo.

Na pewno zarówno bagażniki samochodowe na hak, jak i także na dach mają pewne wady. W przypadku bagażników samochodowych na hak uznać należy dostęp ograniczony do bagażnika oraz do tego możliwość transportu maksymalnie czterech rowerów. Minusem bagażników na dach natomiast są wszelkie trudności pojawiające się podczas parkowania w garażach, na parkingach zadaszonych, odrobinę trudniejszy montaż, jak i także nieco większe spalanie.

Co jak co, ale nikt nie może nam narzucić danego rozwiązania. Zdajemy sobie świetnie sprawę z tego, że musi to być nasza decyzja. Każdy z nas jest inny i na dodatek każdy z nas ma innego rodzaju wymagania. Mamy tego świadomość. Co więcej musimy wiedzieć, że każdy z nas ma inną sytuację rodzinną (różna ilość rowerów) oraz także każdy z nas dysponuje innym budżetem. Czasami jest on niestety mocno ograniczony.