23 lipca 2024

Sejfy Wrocław a konkurencja w innych miastach

Sejfy jakie można kupić we Wrocławiu w zasadzie nie odbiegają ceną od średnich cen rynkowych, ale to wyłącznie dlatego, że można je kupić w sklepach internetowych z dostawą do Wrocławia. Gdyby jednak oprzeć zakupy o sklepy stacjonarne to musimy liczyć się ze zdecydowanie większą ceną.

Średnio największe sklepy we Wrocławiu sprzedają je drożej o ponad 8%. Oczywiście dużo zależy od modelu, od przeznaczenia i od marki. Uśredniliśmy cenę uwzględniając powyższe.

Trzeba pamiętać, że nadal sklepy internetowe sprzedają sejfy zdecydowanie taniej niż te do których możemy udać się bezpośrednio i je zobaczyć. Zatem jeśli mowa o konkurencji to w samym mieście jest ona spora, bo największe firmy mają sklepy w kilku innych miastach i z chęcią obniżą cenę.

Sejfy Wrocław – ceny w porównaniu z innymi dużymi miastami

Sejfy Wrocław nie odbiegają ceną od oferty innych sprzedawców w innych miastach. O dziwo te same firmy sprzedają we Wrocławiu sejfy drożej niż np. w Krakowie. Tłumaczą się różnicą w cenie zakupu w danym magazynie i ogólnie większymi kosztami prowadzenia działalności, co wg. nich wpływa na cenę końcową.

Porównując Wrocław z np. Warszawą będziemy zaskoczeni, bo różnic generalnie nie ma, a jeśli zdarzą się niższe to wynikają one z krótkotrwałych promocji na dany model, czy typ sejfu. Śmiało można powiedzieć, że To, czy inne miasto to praktycznie tą samą kwotę wydamy na ten sam model sejfu.

Pamiętajcie, że w każdym praktycznie sklepie internetowym kupicie sejfy z dostawą np. do Wrocławia. Z reguły cena zakupu i transportu będzie niższa niż zakup w sklepie stacjonarnym. Do tego sprzedając sejfy do Wrocławia firmy świadczą usługi montażu i okresowego serwisowania, tak samo jak robią to znane wam sklepy lokalne.