16 kwietnia 2024

Zaskakujące czynniki, które wpływają na Twój styl – odkryj je zanim wybierzesz się na kolejne zakupy w butiku!

Styl to coś więcej niż tylko ubrania. To sposób, w jaki je nosisz, a także to, co próbujesz przez nie wyrazić. To sposób na zaprezentowanie światu swojej tożsamości i osobowości bez słowa, a ten rodzaj samowiedzy nie pojawia się z dnia na dzień. Istnieje wyraźna różnica między ludźmi, którzy wkładają trochę wysiłku w swój wygląd, a tymi, którzy po prostu traktują ubrania jako konieczność. Skoro czytasz ten tekst możemy założyć, że należysz do grupy pierwszej, kochasz modę, butik sklep to Twój żywioł, a codzienne stylizowanie – czysta przyjemność.

Rzeczywiście, jest mnóstwo rzeczy, które wpływają na czyjś osobisty styl, a zabawne jest to, że wiele z nich ma niewiele wspólnego z branżą modową. To fascynujące, jak różne czynniki wpływają na czyjąś ogólną estetykę – spójrzmy na nie, jako na prawdziwą ciekawostkę, która determinuje Twoje zakupy odzieżowe, choć być może sama nigdy nie myślałaś o tym w ten sposób, odwiedzając ulubiony butik sklep. Oto one!

Twoje hobby a styl ubierania się

Czy lubisz jogging? Zatem prawdopodobnie nosisz ubrania, które Ci to ułatwiają. Jeśli lubisz obserwować dzikie zwierzęta w wolnym czasie, prawdopodobnie masz w swojej szafie odzież kamuflażową. Lubisz określony gatunek muzyki? Z pewnością ta inspiracja ma wpływ na to, co dzieje się w Twojej szafie. Co ciekawe, nawet jeśli w rzeczywistości nie robisz żadnej z tych rzeczy, zainteresowania różnych osób ogólnie mają wpływ na to, co dzieje się w modzie – jak styl boho w dużym stopniu reprezentowany przez butik sklep LaLaLa, czy kolekcje streetwear wywodzące się z subkultury skaterów. Tak, to wszystko ma znaczenie, a my z tego korzystamy, przynajmniej w jakimś procencie.

Świat kina a zakupy odzieżowe

Z pewnością możesz już teraz wymienić kilka ikon mody z wielkiego ekranu. Bez względu na to, czy mowa o takich ponadczasowych sławach jak Grace Kelly, czy elegantkach z polskiego podwórka, jak Małgorzata Kożuchowska – prawdopodobnie te stylowe aktorki zainspirowały zawartość garderoby większej ilości kobiet niż najbardziej znani projektanci. Ubrania w połączeniu z mitologią postaci i kultowymi momentami popkultury w filmie są ogromnym czynnikiem tego, co w danym sezonie proponuje butik sklep – choć i tutaj nie zawsze mamy tego świadomość. Tak jak wtedy, gdy Marlon Brando założył skórzaną kurtkę po raz pierwszy, nadając ramonesce ponadczasowy status symbolu modowych buntowników, tak i Ty będąc pod wrażeniem konkretnych wielkich nazwisk – zawsze w pewnym stopniu dążysz do doścignięcia swojego modowego ideału, nawet jeśli mowa tylko o postaci fikcyjnej.

Inni ludzie a butik sklep w którym się ubierasz

Większość z nas ma wrodzone pragnienie akceptacji i aprobaty i dlatego nasze wybory odzieżowe podświadomie będą wpływać na to, w jaki sposób chcemy być postrzegani, a najczęściej ma to też związek z nieodpartą potrzebą wyróżniania się. To jest ten sam powód, dla którego projektanci na wyższym poziomie są oskarżani o bycie dziwakami lub szalonymi ekscentrykami.

Poza tym jest jeszcze inny aspekt – przeglądając butik sklep robimy zawsze zakupy również z myślą o tym, by:

  • wyglądać atrakcyjnie dla płci przeciwnej,
  • wzbudzać zazdrość u innych kobiet.

Nie chodzi więc tylko o to, jak sami siebie widzimy w lustrze! Ba, często nawet zakładamy coś, w czym nie do końca czujemy się sobą, ale jest to uznawane za trend, więc pragnienie bycia ikoną mody czasem przewyższa wygodę – co nie jest dobre. Tak samo w zależności od rodzaju mężczyzny, z którym jesteś, czy przyjaciół, z którymi się zadajesz – tak również kształtuje się Twój styl.